Noclegi w Gościńcu

Gościniec Karpacki zaprasza Państwa na wypoczynek w niepowtarzalnej scenerii zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Komborni. Położony na skraju Bieszczad, w urokliwym otoczeniu karpackich krajobrazów, liczy sobie 10 hektarów powierzchni, a jego historia sięga XVI w.

Pokoje Gościńca przygotowano w dwóch zabytkowych budynkach zespołu dworskiego, oddalonych o 100 metrów od centralnego budynku Dworu). Pierwszy to XVIII-wieczna Oficyna, drugi to XIX-wieczny, sąsiadujący z Oficyną Dworską budynek dawnych stajni dworskich, którego adaptacja została zakończona w 2014 roku.

Goście wbiegający pokoje w Gościńcu Karpackim mają jednocześnie do swojej dyspozycji całą infrastrukturę (min. gastronomiczną, Wellness i SPA) czterogwiazdkowego Dworu Kombornia Hotel & SPA****.

Gościniec Karpacki znajduje się w odległości 10 kilometrów od Krosna (obok drogi krajowej nr 9 Rzeszów – Barwinek), 49 km od Rzeszowa oraz 60 km od lotniska w Jasionce.

Przytulny Gościniec, z którego tylko krok w Bieszczady.

Bieszczady - T. Okoniewski

Położenie zespołu dworskiego w Komborni na skraju Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, w Beskidzie Niskim czyni Gościniec Karpacki doskonałym punktem startowym wypraw, mających na celu poznanie spuścizny kulturowej oraz atrakcji turystycznych i przyrodniczych Podkarpacia.

Bogata infrastruktura SPA i Wellness Dworu Kombornia oraz dogodne położenie sprawia że nocleg w Gościńcu Karpackim  jest interesującą propozycją wypoczynku zarówno dla Gości odwiedzających Krosno, jak i podążających w najpiękniejsze podkarpackie góry– Bieszczady.

Komfort vs. ingerencja w zabytkową infrastrukturę

Od dnia 30 września 1971 r. Dwór Kombornia wpisany jest do rejestru zabytków nieruchomych pod nr A-393. Konserwator zabytków, zezwalając na rozbudowę i przekształcenia zabytkowej rezydencji, przykładał szczególną wagę do tego, aby ograniczyć ingerencję w najstarszą i najbardziej reprezentacyjną jej część. Z tego względu już na etapie prac projektowych wyeliminowane zostały rozwiązania, które naruszałyby walory historyczne i estetyczne zespołu budynków dworskich.

Z tego też powodu, przy rozbudowie i renowacji Dworu Kombornia, nie mogły zostać spełnione wszystkie wymagania z Załącznika Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (Dziennik Ustaw z dnia 30 sierpnia 2004 r. Nr 188, poz 1945). W obiekcie nie została więc wybudowana górna osłona nad podjazdem do obiektu, na wysokości co najmniej 4,5 m. Ponadto jednostka apartamentowa, w części wejściowej, nie posiada dodatkowego WC.

Odległości od Dworu Kombornia Hotel & SPA

- do najbliższego polsko-słowackiego przejścia granicznego (Barwinek - Vyąný Komárnik) - 40 km
- do najbliższego polsko-ukraińskiego przejścia granicznego (Medyka – Шeгини) - 96 km
- inne: Krosno 9 km, Iwonicz 21 km, Rymanów 21 km, Dukla 24 km, Bóbrka 24 km, Sanok 37 km, Rzeszów 50 km, Solina 68 km, Przemyśl 82 km, Lwów 176 km.

Zadzwoń

Zaplanuj sam swoją podróż.

Czytaj więcej:

Wakacje w miejscu w którym czas płynie wolniej, jest cicho i spokojnie a i na wyprawę w góry nie daleko...

Czytaj więcej:

Zapraszamy na pełen sensorycznych wrażeń pobyt z Winem w roli głównej. Cena pakietu od 257 PLN.

Czytaj więcej:

2-dniowy Pakiet Wellness dla pobytów biznesowych między niedzielą a czwartkiem. Cena od 289 PLN.

Czytaj więcej:

Czas by z rozkoszą zanurzyć się w bogactwie smaków naszej unikalnej ChocoWine – czekolady inspirowanej winem jak i skorzystać z dobroczynnego oddziaływania czekoladowych zabiegów.

Czytaj więcej:

Obszerne, klimatyczne pokoje, których ozdobą jest wyeksponowany wątek XVIII-wiecznych murów Oficyny Dworskiej. Zlokalizowane w odległości około 100 m od centralnego budynku Dworu.

Czytaj więcej:

Klimatyczne, ekonomiczne pokoje mieszczące się w XVIII-wiecznej Oficynie Dworskiej i sąsiadujących z nią XIX-wiecznych Stajniach Dworskich zlokalizowanych w odległości około 100 m od Dworu.

Czytaj więcej:

Klimatyczne, ekonomiczne pokoje mieszczące się w XIX-wiecznych Stajniach Dworskich zlokalizowanych w odległości około 100 m od centralnego budynku Dworu.

Czytaj więcej:

Przytulny, ekonomiczny pokój dla osób podróżujących w pojedynkę.

Czytaj więcej: