Festiwalowy Wieczór Muzyczny z Gwiazdami w Dworze Kombornia (15 sierpnia)

Zaproszenie

…Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny, i napełniać łzami oczy kobiety…- Ludwig van Beethoven

Wieczór z Gwiazdami to specjalny koncert przygotowany na finał tegorocznej edycji Festiwalu Karpackiego Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia, którego wydarzenia służą wsparciu dzieła Opłatka Maltańskiego - akcji charytatywnej Zakonu Maltańskiego w Polsce.

Będzie to niezwykły koncert dwóch muzycznych znakomitości. Usłyszymy słynne tematy operowe  w wykonaniu Isabelle Ange – uznanego sopranu lirycznego, który pozwolił jej występować na europejskich scenach w pierwszych rolach klasyki operowej, takich jak Violetta, Mimi, Aida, Cio Cio San, Micaela, Liu, Tosca Lisa, Anna, Dolores czy Pamina.

Niezwykłemu  głosowi towarzyszył będzie kunszt akompaniatorski Serge’a Paloyana wybitnego  pianisty, kompozytora i uznanego dyrygenta z  bogatym doświadczeniem dzielonym między praktykę muzyczną, edukację, zarządzanie zespołami i wiodącymi instytucjami edukacyjnymi.

Ze świata do Komborni zawita Muzyka w najpiękniejszej formie i światowym poziomie wykonania. Zapraszamy Państwa w klimatyczną przestrzeń zabytkowej architektury otoczonej wiekowym parkiem, by kontemplować piękno wyrażone brzmieniem muzyki i urodą słowa, wspierając jednocześnie szczytne dzieło Opłatka Maltańskiego, dzięki któremu każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia do wspólnego wigilijnego stołu zasiadają potrzebujące rodziny wielodzietne, osoby samotne i niepełnosprawne.

…Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp,
tam dobre serca mają. Bo ludzie źli,
ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają…
Johann Wolfgang Goethe

Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie!

Sobota - program koncertu

15 sierpnia (sobota) godz. 19.30

Wykonawcy:

 • Isabelle ANGE, (sopran)
 • Serge Paloyan (fortepian)

Program koncertu: 
 

 • NOZZE DI FIGARO, MOZART " Porgi amor "
 • TOSCA, PUCCINI " Vissi d'arte "
 • LA FORZA DEL DESTINO, VERDI " Pace, Pace "
 • AVE MARIA, GOUNOD
 • LES BERCEAUX, FAURE
 • SI MES VERS AVAIENT DES AILES, HAHN
 • VENISE, GOUNOD
 • NORMA, BELLINI " Casta Diva "
 • LA WALLY, CATALANI " Ebben, n'andro lontana "
 • CARMEN, BIZET " HABANERA "
 • LAS HIJAS DEL ZEBEDEO, CHAPI

 

O artystach

Isabelle ANGE - sopran liryczny, urodzona artystka z wszechstronnym wykształceniem muzycznym, mająca na swoim kącie solowe wykonania słynnych partii operowych z klasycznego repertuaru.

Wykształcenie muzyczne
Z muzyką związana od wieku 3 lat poczynając od pełnego kształcenia muzycznego (gitara basowa, pianino i wokal) poprzez studia w konserwatoriach i szkołach muzycznych (Dijon, Avignon, Limoges, Nancy, Mediolan) jak również prywatne lekcje technik wokalnych oraz zaawansowane szkolenia w operze.  Profesjonalne doświadczenia wzbogacała poprzez udział w różnych konkursach międzynarodowych. Przełomowym momentem jej kariery była rola Lisy w Krainie Uśmiechu Lisa (Teatr Feuillants , 2006 r) zauważona zarówno przez publiczność jaki Pierre'a Filippi (Dyrektora Opery Dijon), który chwalił piękno dźwięku,  możliwości jej głosu, kunszt techniczny i niezaprzeczalne walory osobowości scenicznej. Wszechstronne przygotowanie Isabelle (technika wokalna, doświadczenia operowe, teatralne i musicalowe, szeroki repertuar, możliwości wokalne i umiejętności interpretacyjne) pozwoliły jej występować w pierwszych rolach, takich jak Violetta, Mimi, Aida, Cio Cio San, Micaela, Liu, Tosca Lisa, Anna, Dolores lub Pamina, Hrabina ...

Rozwój warsztatu i artystycznej osobowości Isabelle dokonywał się pod wpływem spotkań z tak renomowanymi mistrzami jak m.in Gabriel BACQUIER Michèle KOMENDA Leyla Gencer, Maestro Nicola martinucci tenor Paolo Barbacini (tenor), Gregory Kunde (tenor), Marcello Giordani (tenor), Viorica CORTEZ (Mezzo), Gayletha Nichols Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Bruna BAGLIONI (mezzosopran), Sergio LIGURSI, Natalia Margarit, Silvano Frontalini, Alberto Paloscia, Katia Ricciarelli, Paolo Panizza, Maurizio ARENA, itp.

Doświadczenia i profesjonalne projekty
Isabelle brała udział w licznych spektaklach operowych, operetkowych, teatralnych i koncertach. W 2001 wykonała pierwsze solowe patie w "Traviacie" i „Carmen”, „Poławiaczach pereł”, „Opowieściach Hoffmanna”, „Aidzie”, „Mocy przeznaczenia”, „Cyruliku Sewilskim”... W szczególności może zaśpiewać te partie razem z: Jean-Marie DELPAS Bruno Comparetti José Todaro Laurent CHAUVINEAU André Abelló, Stefanie LORIS, Patricia JUMELLE Philippe Fargues, Gines Sirera Carole Clin Luca Ludovici, Jean-Pierre TORRENT Leopold JOJAS Fabrice Péchinot Carlo di Angelo, Pedro Pedrillo, Espallier Nathalie, Jean-Christophe Albertini, Claude Deschamps, Marc TERRAZONNI Arnaud Delmotte, Frédérique Varda Paweł BERTHELMOT Antonio BARBAGALLO, Marcello Giordani, Dominique Rossignol, Vincent Bertrand, Valérie filipi, Xenia Konsek, Patrice BERGER, Viorica CORTEZ, Katia Ricciarelli, DOUMENGE Guillaume, Marc Larcher, Patrick Błądek William DOUMENGE, Giovanni di Mare, Emanuelle Cordaro, Erika FONZAR, Angelo Villari Valentine LEMERCIER, Chantal BASTIDE Jean GOYETCHE...

Wspólnie z Serge Paloyan tworzy duet " DESTINO " : Duo Voix et Piano (http://www.destinoduovoixetpiano.webself.net/?lg=Fr)

Najbliższe plany artstyczne

 • Rola Nabucco w Abibaïlle, Verdiego: 10 czerwca 2015 we Włoszech (Wenecja) i Paryżu podczas NOCY W OPERZE w Wersalu / Lato 2015, Francja
 • AIDA, Verdi: rola tytułowa 2015/2016, Francja i za granicą
 • Cio-Cio San, Madama Butterfly, Puccini, Lato 2016
 • Mimi, BOHEMIA, Puccini, 2016/2017: Francja
 • Turandot Pucciniego AC
 • sopran solowy w Requiem Verdiego w marcu 2016 r w Niemczech, a następnie we Francji
 • sopran solowy Carmina Burana, Orffa, w październiku 2015 r Niemczech
 • recitale duetu Destino wraz z pianistą Serge Paloyan: Polska 15 sierpnia, Franca 18 sierpnia i 11 października, a następnie na Ukrainie, w Szwajcarii,w październiku 2015 r natomiast w sezonie 2015/2016 wArmenii
 • 11 lipca w Dijon koncert z pianistą Nicolasem VAN Dinh podczas festiwalu burgundzkiego LYRIC NIGHTS.

Więcej informacji o Isabelle ANGE - http://www.isabelle-ange.weonea.com/

Niektóre wykonania: LA FORZA DEL DESTINO, Verdi " Pace, Pace " z orkiestrą, AIDA, Verdi " Rirorna Vincitor "

 

Paloyan Serge  - wszechstronnie wykształcony muzyk, z  bogatym doświadczeniem dzielonym między praktykę muzyczną, edukację, zarządzanie zespołami i wiodącymi instytucjami edukacyjnymi, uznany dyrygent i popularny kompozytor.

wszechstronnie wykształcony muzyk
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat pod kierunkiem pani Suzanne Richier. Następnie, w 1960, rozpoczął naukę gry na trąbce w Szkole Muzycznej w Wiedniu roku pod kierunki Pana Aillot, kontynuując lekcje gry na fortepianie w klasie Pani Paillot. W latach 1960/65 był studentem Akademii Muzycznej w Wiedniu w kierunku fortepianu i trąbki. Przyjęty do Lyon Conservatory, w 1966 roku otrzymał medal Maurice Benterfa pierwszej klasy w trąbce, a w 1967 świadectwo ukończenia z wyróżnieniem w fortepianie (w klasie Pani Françoise Barbier Redon). W 1970 ukończył klasę organową Louis’a Robillard uzyskując drugi medal oraz klasę puzonu Marcel’a Damant (uzyskując 2 miejsce w klasie).

z  bogatym doświadczeniem dzielonym między praktykę muzyczną, edukację, zarządzanie zespołami i wiodącymi instytucjami edukacyjnymi
Od 1973 do 1980 roku pracował w Operze w Lyonie na stanowisku puzon basowy oraz jako kameralista, wykonał wiele koncertów fortepianowych. W latach 2000 - 2008 w Teatrze Odeon w Marsylii pracowała na stanowisku puzon solowy. Tworzył Szkołę Muzyczną Grigny. W marcu 1980 roku w wyniku konkursu został powołany na stanowisko dyrektora Miejskiej Szkoly La Ciotat .We wrześniu 1991 uzyskał  rangę dyrektora 2-ego stopnia edukacji artystycznej. We wrześniu 1997 roku został Dyrektorem w Państwowej Wyższej Szkole Muzyki i Sztuki Dramatycznej miasta Tulon pozostając na tym stanowisku do 2005. Od 2000 do 2005 roku, tworzył własną klasę dyrygentury i odkrył młody talent, Lionel’a Bringuier, (1. nagroda w konkursie Chef Competition w Besancon). W 2004 roku został szefem chóru Ensemble Musical Mediterranean (E2M) a od 2009,  roku prowadzi Young Symphonic Orchestra CRR Lyon.

uznany dyrygent
Przez prawie 30 lat, miał okazję zmierzyć się z całym klasycznym repertuarem zwłaszcza dla orkiestry.
Zino Francescatti, skrzypek, powiedział o Sergu Paloyan:
„To jest emerytowany muzyk, nauczyciel i utalentowany dyrygent ... Mogłem śledzić, zapoczątkowaną w 1981 roku, karierę tego znakomitego artysty, który ma prawdziwe zrozumienia muzyki i sztuki towarzyszenia solistom. On wie, jak przekazać entuzjazm i motywację  orkiestrze i publiczności. To pozwala prowadzić każdą dużą orkiestrę na świecie, w Paryżu czy Amsterdamie. Jako osoba nieśmiały, w działaniu przejawia cechy największych dyrygentów... jego entuzjazm, jego pasja do muzyki, jego umiejętności organizacyjne, jego autorytet, jego umiejętności kompozytorskie i dyrygenckie pozwalają wróżyć mu wielką karierę.”

popularny kompozytor
W maju 1988 roku zdobył 1miesce w międzynarodowym składzie miasta Awinion oraz nagrodę Stowarzyszenia Autorów, Kompozytorów i Wydawców Muzyki SACEM, stając się członkiem tej instytucji. Jest laureatem wielu konkursów. Jego kompozycje były publikowane w Paryżu i Leduc Billaudot, otrzymał liczne propozycje współpracy. Najnowsza z nich to koncert na klarnet i orkiestrę do nagrywania z klarnecistą Samuelem Berthod, profesorem Konserwatorium w Voiron, oraz orkiestrą Białorusi z Mińska.

Wspólnie z Isabelle Ange tworzy duet " DESTINO " : Duo Voix et Piano (http://www.destinoduovoixetpiano.webself.net/?lg=Fr)

Zbliżające się wydarzenia:

 • w najbliższych miesiącach ukaże się płyta zawierająca  jego utwory na flet i fortepian, nagrana z Jean Louis Beaumadier’em.
 • 11 lipca w Operze we Lwowie na Ukrainie poprowadzi Traviatę – operę Giuseppe Verdiego z 1853 roku, opartą na „Damie kameliowej” A. Dumasa.

Partnerzy:

 

Patronaty medialne: