Woda życia

„Każdy kontakt z wodą to dodatkowa minuta życia” - Sebastian Kneipp

Ważnym elementem terapii prowadzonych w Dworze Kombornia jest unikalna karpacka woda wydobywana wprost ze znajdującego się niedaleko źródła. Na świecie jest kilka cudownych źródeł z których wodę uważa się za uzdrawiającą, cudowną a nawet świętą. Przez całe stulecia ludzie pielgrzymują do tych źródeł wiedząc o ich leczniczych własnościach (Tlacote w Meksyku, Nadana w Indiach, w Australii w miasteczku Yankalilla -na południe od Adelajdy, we Francji Lourdes.

Dwór Kombornia Hotel & SPAWspółczesna nauka pozwoliła na dokładne zbadanie i ustalenie dlaczego woda wydobywana właśnie tam ma tak zbawienny wpływ na organizm ludzki.

Okazało się ,że woda we wszystkich w/w źródłach jest wodą alkaliczną, to znaczy że ma znacznie wyższe bo dochodzące do 8,6 pH (woda z kranu ma zazwyczaj pH 6,5-7,2), oraz ma ujemny potencjał REDOX dochodzący do - 250mV (z kranu ma około +280mV).

 Badania japońskich naukowców dowiodły, że im niższy jest potencjał redox wody, tym bardziej woda chroni nasz organizm przed wyniszczającym działaniem wolnych rodników czy utleniaczy. Utlenianie to „korozja" naszego organizmu. To właśnie wolne rodniki są przyczyną starzenia się. Niestety ujemny potencjał zanika z czasem i po kilku tygodniach woda ma już potencjał dodatni, ale zawsze dużo niższy niż przeciętna woda. Potwierdził się tym fakt, że „uzdrowienia" ludzi ciężko chorych następowały po piciu wody - prosto ze źródła.

 

Karpacka woda Java

 Woda alkaliczna to prawdziwy eliksir zdrowia i młodości

PRZYPADEK czy CUD sprawił, że w Polsce na Podkarpaciu tuż obok Brzozowa odkryte zostało źródło z którego wydobywana jest woda, której pH wynosi 9,2 -9, a potencjał redox przy źródle ok. 320 mV!!!. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to „cudowna woda życia".

W czerwcu 2013 Główny Inspektor Sanitarny uznał wodę z tego źródła jako naturalną wodę mineralną o nazwie JAVA będzie też ona wpisana do Europejskiego Rejestru Wód Mineralnych. Badania przeprowadzone w Instytucie Hydrogeologicznym AGH w Krakowie, potwierdziły wysokie pH oraz ujemny potencjał redox (-6). Badania przeprowadzano po 2 miesiącach od pobrania próbek stąd redox był już znacznie wyższy niż przy źródle.

Wskazania

dla młodych, silnych i zapracowanych

Korzystacie z siłowni, chodzicie na fitness, uprawiacie różne sporty. W czasie wysiłku fizycznego następuje bardzo duże zakwaszenie mięśni. Picie wody alkalicznej przed ,podczas i po wysiłku podnosi poziom nawodnienia oraz redukuje zakwaszenie i zwiększa wydolność organizmu .Mięśnie pracują najlepiej w określonym zakresie pH. Podczas odpoczynku pH mięśni wynosi około 6.85, podczas gdy pH krwi ma 7.35.Podczas dużego wysiłku fizycznego zachodzi proces spalania beztlenowego z powodu niedoboru tlenu. Dla uzyskania energii spalany jest glikogen zmagazynowany w mięśniach. W wyniku tego wytworzony zostaje m.in. kwas mlekowy i dwutlenek węgla, które powodują że pH mięśni obniża się tym szybciej im intensywniej ćwiczysz ,a to powoduje stan zmęczenia .Kiedy pH mięśni spada poniżej 6.46 przestają one reagować w skoordynowany sposób .Zjawisko to występuje w szybkich sportach np. w tenisie.

Mało kto wie także, że bardzo ważnym czynnikiem zakwaszania organizmu jest STRES, a w dobie ciągłego „wyścigu szczurów" coraz młodsi muszą się z nim zmierzyć.

dla odchudzających się

Nadmierna kwasowość/zła dieta/ osłabia cały twój system i zmusza organizm do wydobycia minerałów z ważnych dla życia organów i kości w celu zneutralizowania kwasu i bezpiecznego usunięcia go z organizmu .Ciało wytwarza tkankę tłuszczową aby bezpiecznie zmagazynować śmiertelne kryształy kwaśnych trucizn z dala od ważnych organów jak wątroba, serce i nerki ."Otyłość jest problemem zakwaszenia, a tłuszcz jest sposobem na uratowanie życia" wyjaśnia Dr Robert Young w książce „The pH Mirakle" książka dostępna jest w języku polskim i nosi tytuł" Próbowałem już wszystkiego ,żeby schudnąć „przełomowy program odchudzający cud równowagi pH"

dla tych co już trochę przeżyli i pobolewa tu i ówdzie

Woda alkaliczna przynosi długotrwałe efekty ponieważ przywraca równowagę zasadową w organizmie i dostarcza cennych przeciwutleniaczy. Picie 4-6 szklanek dziennie pomoże z biegiem czasu przywrócić witalność organizmu .Przeziębienie czy grypa to także następstwa nadmiernego zakwaszenia organizmu. Podobnie jak witaminy C, E oraz beta-karoten woda ta jest przeciwutleniaczem, dzięki czemu chroni organizm przed chorobą serca, wylewem i innymi powszechnymi dolegliwościami. Badania naukowe prowadzone w Japonii od 1950r. i badania doświadczalne wykazują że picie wody alkalicznej poprawia stan zdrowia m.in. w przypadku takich chorób jak: artretyzm, zgaga, niestrawność, skurcze w nogach, wysokie ciśnienie krwi, migrena ,osteoporoza łuszczyca, chroniczne zmęczenie

dla smakoszy

Kawa czy herbata zaparzona na tej wodzie ma wspaniały niepowtarzalny aromat i smak.