Masaże ajurwedyjskie

Ajurweda- sztuka życia,  jest wiedzą o zdrowym życiu wywodzącą się ze starożytnych Indii. Ajurweda opiera się na założeniu, że we wszystkim co istnieje pojawia się energia zwana w sanskrycie prańah. Każdy z nas posiada trzy typy prańah: Vata, Pitta i Kapha w indywidualnej i niepowtarzalnej kombinacji. Zatracenie równowagi pomiędzy nimi jest przyczyną naszych dolegliwości. Celem zabiegów jest przywrócenie harmonijnego przepływu energii, zapewnienie witalności fizycznej, równowagi emocjonalnej i duchowej. Substancje zawarte w olejach stosowanych w Ajurwedzie działają na zakończenia nerwowe w skórze, usuwają z niej toksyny i uspokajają. Masaże aktywizują system odpornościowy, wspomagają działanie narządów wewnętrznych i opóźniają procesy starzenia się skóry.

Nazwa Opis masażu
WISZESZ
(na cztery ręce 45min./cena 280 PLN
na dwie ręce 60 min./cena 280 PLN)
To masaż tonizujący z użyciem ciepłego oleju, obejmujący całe ciało. Zalecany jest osobom z nadwagą, osobom prowadzącym aktywny tryb życia oraz osobom potrzebującym regeneracji sił. Rezultatem masażu jest wydalenie toksyn z organizmu, rozluźnienie i mocne oddziaływanie na mięśnie i tkanki ciała.
ABHYANGA
(na cztery ręce 45 min./cena 280 PLN
na dwie ręce 60 min./cena 280 PLN)
Nazwa tego masażu w tłumaczeniu z sanskrytu to "miłujące dłonie". Masaż obejmuje całe ciało. Wykonywany jest w celu wyrównania energii, przy użyciu ciepłego oleju. Abhyanga jest masażem głęboko wyciszającym i odmładzającym. Pozwala odzyskać równowagę psychiczną i energetyczną. Ruchy masażysty są spokojne, głaszczące i głęboko relaksujące.
UDWARTANA
(35 min./cena 150 PLN)
Ten rytualny masaż-peeling wykonywany był w Indiach Pannie Młodej przed ceremonią ślubną. W dawnych czasach wierzono, że masaż ten oczyszcza myśli Panny Młodej z wszelkiej niepewności. Zabieg uspokaja układ nerwowy, wzmacnia krwioobieg, przyciąga pozytywną energię. Nadaje skórze gładkości i zdrowego blasku, czyni ją jedwabistą i miękką. Przynosi również czystość umysłu.
MUKABHYANGA
(35 min./cena 150 PLN)
Mukabhyanga to masaż twarzy wykonywany ciepłym olejem kokosowym. Masaż ten odpręża mięśnie twarzy, stymuluje mikrokrążenie, poprawia ukrwienie. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, opóźnia procesy starzenia. Dodaje skórze blasku, świeżości i witalności.

SWEDANA
(20 min./cena 110 PLN)

 

Swedana to  ajurwedyjska sauna parowa. Opary indywidualnie dobieranej ziołowej mieszanki wnikają w głąb skóry, oczyszczając ją z toksyn, usuwając niepotrzebne napięcie i przygotowują na przyjęcie aktywnych składników zawartych w olejach i preparatach do masażu