Masaże tajskie

Masaże tajskie mają wielowiekową tradycję (źródła mówią o 2500 lat). Ich obecna forma została ukształtowana przez wpływy kultury indyjskiej i chińskiej. To połączenie elementów Hatha Yoga, refleksologii, akupresury i medytacji. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, masaż w sposób holistyczny poprawia kondycję fizyczną, duchową i intelektualną.

Nazwa Opis masażu


Tajski masaż ciała WAT-PO

(60 min./cena 240PLN)

Masaż ten jest rodzajem pasywnej jogi. WAT-PO to połączenie akupresury, ucisków i rozciągania. Terapeuta wykonując głębokie uciski na punkty energetyczne Sen– meridiany uwalnia zablokowaną energię, umożliwiając jej prawidłowy przepływ. Masaż ten pomaga rozluźnić i rozciągnąć mięśnie, tonizuje narządy wewnętrzne, prostuje kręgosłup, uelastycznia stawy, mocno oczyszcza i przyspiesza osiągnięcie pełnej relaksacji. Równoważąc energetycznie, ma działanie lecznicze i usprawniające kondycję całego ciała. Polecany jest osobom lubiącym mocne techniki masażu.

 
Masaż ciepłymi kamieniami

(60 min./cena 200 PLN)

Masaż kamieniami bazaltowymi jest bardzo starą techniką masażu. Wywodzi się z Dalekiego Wschodu. Istnieją przekazy mówiące o stosowaniu tej techniki masażu także przez Majów. Masaż kamieniami jest głęboko relaksujący, pozwala na uwolnienie nagromadzonego w nas stresu. Wprowadza do naszego organizmu harmonię, równowagę i spokój. Ożywia receptory zmysłów, pomaga w zwalczaniu "skórki pomarańczowej", usuwa bóle mięśni i stawów. Ciepło, użytych do masażu kamieni, docierając do położonych głęboko tkanek ma działanie kojące i uzdrawiające.


Masaż bambusowymi pałeczkami

(45 min./180PLN)

Masaż ten wykonywany jest przy użyciu różnej wielkości kijów bambusowych i ciepłego oleju. Wibracyjne ruchy, delikatnie ugniatająco- uciskowe mają działanie drenujące, modelujące i relaksacyjne. Masaż szybko i długotrwale poprawia krążenie, uelastycznia mięśnie i niweluje napięcia. W jego wyniku następuje szybkie i efektywne przywrócenie sił.


Tajski masaż stóp

(35 min./140PLN)

Na stopach znajduje się cała mapa refleksogenna związana ze wszystkimi organami. Poprzez masaż akupresurowy stymulowane są wszystkie narządy wewnętrzne. Masowane są podeszwy stóp, palce stóp, kostki, łydki. Masaż daje absolutne poczucie wewnętrznego komfortu i relaksu. Wykonany przed południem dodaje energii i ożywia. Wykonany po południu relaksuje i ułatwia zasypianie. Mówi się, że daje piękne sny.

Birmański masaż głowy

(20 min./90 PLN)
Masaż ten skutecznie i szybko uspokaja, wycisza, uwalnia od napięcia nerwowego oraz psychicznego. Pomaga usunąć uporczywe bóle głowy i karku. Poprawia też ukrwienie skóry głowy. Dzięki niemu cebulki włosów są lepiej odżywione.