Rytuały ajurwedyjskie

Pełne kolorów Indie to jedna z najstarszych kultur na świecie. Kraj pełen tajemnic, kontrastów i zagadek. Zabytki z różnych epok, taniec i muzyka podkreślają kulturową wyjątkowość tego wspaniałego miejsca. Mnogość technik leczniczych i pielęgnacyjnych świadczy o bogactwie i różnorodności subkontynentu indyjskiego. Pozwólmy hinduskim rytuałom by otworzyły przed nami świat egzotycznego piękna...

Nazwa Opis rytuału

Rytuał odchudzający
"MARZENIE GANESZY"

(ok.100 min./cena 320 PLN)
Rytuał rozpoczynamy od kwiatowej kąpieli stóp, wstępu do wielobarwnej podróży po piękno. Hinduski masaż ciała Wiszesz to intensywna praca z ciałem. Używane do masażu cenne oleje wzbogacono ekstraktami harmonizują z naszą energią witalną (prańah). Masaż ten wzmacnia układ odpornościowy, usuwa stres i zmęczenie, poprawia jakość snu i odpoczynku, niezwykle skutecznie modeluje sylwetkę. Kolejny etap to Swedana - ajurwedyjska sauna parowa, która oczyszcza ciało, zwiększa naszą aktywność i wydolność, wspomaga proces redukcji wagi.

Rytuał odmładzający
"LOTOSOWA KSIĘŻNICZKA"

(ok.110 min./300 PLN)
Powitalne obmycie stóp rozpoczyna rytuał inspirowany lotosem – świętym kwiatem hinduskim. Tradycyjny masaż - peeling Udwartana rozświetli i odnowi skórę. Masaż twarzy Mukabhyanga pozwoli na doznanie subtelnej przyjemności i przyniesie głęboki relaks. Pobudzi krążenia stymulując przemianę materii w komórkach, będzie sprzyjać odnowie i regeneracji. Skóra dzięki mikroelementom i witaminom zawartym w oleju kokosowym stanie się miękka i jedwabista. Następnym elementem rytuału jest Swedana - ajurwedyjska sauna parowa. Oczyszczając i odprężając ciało, w połączeniu z masażem głowy, przyniesie głębokie ukojenie i relaks.

Rytuał relaksujący
"GOA RELAX"

(ok.100 min./cena 320 PLN)
Goa to miejsce, gdzie relaks i odpoczynek są naturalne niczym oddychanie. To najpiękniejszy rejon Indii - niebiańskie plaże i cudowna woda. Przenieśmy się tam...

Rytuał rozpoczyna obmycie stóp. To czyni nasze ciało gotowym na niezwykłe doznania masażu Abhyanga, który wprowadza w świat Ajurwedy. Nazwa tego masażu, w tłumaczeniu z sanskrytu brzmi „kochające dłonie". Według filozofii Ajurwedy, Abhyanga jest masażem odmładzającym i głęboko wyciszającym. Wykonywany miękkimi, głaszczącymi ruchami masaż relaksuje i głęboko odpręża oraz uwalnia napięcia mięśni. Pozwala zachować piękno ciała oraz równowagę energetyczną i psychiczną. Skóra staje się gładka i aksamitna. Następnie ciepła, ziołowa ajurwedyjska sauna parowa - Swedana oczyści ciało, usunie napięcie i stres.